02.10.2009 11:34

Dobratice sahaly v Olomouci po bodu, nakonec však prohrály

 V dalším utkání Moravskoslezské ligy žen přivítaly fotbalistky Olomouce na svém hřišti v Nemilanech celek TJ Comfort Dobratice. Loňský vicemistr letos nenaplňuje svůj potenciál a nachází se v dolních patrech tabulky a tak mohly hostující fotbalistky pomýšlet na bodový zisk.

Dobratice začaly výborně, již ve 2. minutě vypíchla míč Veselá a řítila se sama na brankářku domácích. Svůj projektil však vyslala jen těsně vedle pravé tyče domácí svatyně. Pokud si přítomní diváci mysleli, že domácí převezmou aktivitu, mýlili se. Hosté dále ohrožovali zejména po pravé straně branku domácích mnohem častěji a byli v první dvacetiminutovce rozhodně nebezpečnějším týmem. Domácí se v průběhu první půle dostávali do náznaku šancí jen sporadicky. Výjimkou tvořila tečovaná střela do pravé tyče hostující branky, se kterou by si hostující brankářka Skočovská jen těžko poradila. Do konce první půle se nic výjimečného nestalo a tak se oba týmy rozešly za bezbrankového stavu.

Do druhé půle vystřídali hosté Lapíkovou za nevýraznou Skočkovou a přeskupili se. Na levou stranu zálohy se přesunula Veselá a Lapíková působila, co by hrot s Herokovou. Druhou půli zahájili domácí zvýšenou aktivitou, zpřesnili hru a vyráželi do nebezpečných stečí, kterými ohrožovali hostující branku. Prakticky celý druhý poločas byl ve znamení mohutného náporu domácích a bylo jen otázkou času, kdy se domácí prosadí. Unavené fotbalistky Dobratic prakticky branku domácích ve druhé půli vážněji neohrozily. Dobratice inkasovaly až v závěru utkání, kdy hrubých chyb hostující obrany, dokázala domácí Lexová potrestat v závěru zápasu hned dvakrát.

Holky konečně začaly hrát od začátku. Myslím, že utkání bylo vyrovnané až na pár zbytečných chyb, v závěru zápasu, kdy nedokážeme uhlídat dvě útočnice. Bohužel nás to nakonec stály body. Škoda neproměněného nájezdu hned v úvodu zápasu, kdy naše hráčka šla sama na brankářku, utkání by se odvíjelo jinak, kdyby svůj brejk proměnila,“ uvedla k zápasu trenérka Dobratic Lucie Uhrová.

FK Olomouc- TJ Comfort Dobratice 2:0 (0:0)

Branky: 87., 89. Lexová

Sestava Dobratic: Skočovská- Fischbachová- Orečná, Školová, Spratková- Skočková (45. Lepíková), Mynářová, Smolíková, Kuhová (87. Paličková)- Veselá, Heroková

—————

Zpět


Diskusní téma: Dobratice sahaly v Olomouci po bodu, nakonec však prohrály

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Anketa

Zvítězí Dobratice v domácím utkání proti Jihlavě?

Ano (4)
67%

Nevím (1)
17%

Ne (1)
17%

Celkový počet hlasů: 6


left