06.04.2010 12:06

Dobratice doplatily v zápase se Slovanem na střeleckou impotenci

V prvním utkání v doberském azylu, přivítaly fotbalistky Dobratic Slovan Ostrava. V předchozím měření sil porazily Ostravanky Dobratické hráčky v nepříliš záživném zápase 3:0 a tak se čekalo, že to budou domácí, kteří se budou snažit oplatit ostravskému týmu podzimní porážku.

Dobratice začaly výborně. Již v 1. minutě vysunula Kuhová Veselou, která trestuhodně odmítla otevřít gólový účet zápasu. A tak přišel trest. O 3 minuty později se po špatném vyběhnutí dobratické brankářky Skočovské prosadila Bulavová a otevřela skóre. O minutu později se pokusila odpovědět domácí Školová, bohužel pro domácí, trefila břevno. Vyrovnat mohli domácí rovněž ve 12. minutě, kdy si na roh Fischbachové naskočila Mynářová, která hlavičkovala k volné Veselé, jejíž střela z malého vápna, skončila vedle branky hostujícího týmu. Hráčkám Slovanu hubené vedení evidentně stačilo a tak se dopředu příliš nehrnuli. Ve 20. minutě utekla po levé straně Veselá, avšak na místo střely do prázdné branky, volila kličku a o míč ve velké šanci přišla. Veselá mohla své zaváhání napravit o 6 minut později, kdy se dostala k zakončení, z hranice velkého vápna,  její střela však skončila těsně nad pravým růžkem branky Ostravanek. Ve 32. minutě se do další šance po přihrávce Herokové dostala Klusová, avšak ani ona, nedokázala vstřelit vyrovnávací branku. Když se pak domácí nedostali do další šance, skončila první půle za stavu 0:1.

Trenérka domácích Lucie Uhrová poslala do druhé půle hned dvojici čerstvých fotbalistek Smolíkovou a Spratkovou a na hře dobratických to bylo znát. Ve 49. minutě se dostali domácí do obrovské šance. Veselá utekla tentokrát po pravé straně, odcentrovala míč do šestnáctky na hlavu Herokové, jejíž hlavičkový pokus zamířil do břevna. Míč se odrazil ke střídající Smolíkové, která v záklonu hlavičkovala těsně nad.. V 52. minutě měla domácí Veselá velké štěstí, když neudržela nervy na uzdě, oplácela faul a rozhodčí Mojžíš, ocenil její zákrok pouze žlutou kartou. Domácí chtěli vyrovnat a málem se jim to povedlo v 55. minutě, kdy se po rohovém kopu Spratkové dostala k míči Klusová, kterou zradila na poslední chvíli koncovka. V 61. minutě vypálila ze 30 metrů Školová, avšak její střela skončila jen těsně nad brankou ostravského týmu. Když se pak v 70. minutě, zranila po špatném našlápnutí střídající Spratková, vypadalo to s domácím týmem všelijak. V 85. minutě, se ale domácí už radovali. Hostující hráčka „namazala“ Herokové, která se v podobných situacích nemýlí a vstřelila branku na konečných 1:1

„Holky v první půli moc nebojovaly a dělaly zbytečné chyby. Ve druhé půli už to bylo úplně něco jiného a podařilo se nám konečně vstřelit alespoň jeden gól a získat první bod v novém roce. Holkám děkuji za bojovnost,“ uvedla k zápasu trenérka domácích Lucie Uhrová

TJ Comfort Dobratice- TJ Slovan Ostrava 1:1 (0:1)

Branky: 85. Heroková- 4. Bulavová

Sestava Dobratic: Skočovská 5- Orečná 6 , Mynářová 5, Školová 6, Štefková 6 (46. Spratková 6, 70.Kohutková)- Skočková 5 (45. Smolíková 6) , Fischbachová 6, Kuhová 6, Klusová 6 (65. Dunová)- Veselá 5, Heroková 7. Trenérka týmu Lucie Uhrová