14.04.2010 10:03

Dobratice na vítězství v Holešově nedosáhly

O tom, že to dobratické fotbalistky nebudou mít jednoduché, se trenérka Uhrová přesvědčila ještě před odjezdem do Holešova, kdy nemohla počítat se 3 hráčkami základní sestavy Fischbachovou, Klusovou a Spratkovou. Aby toho nebylo málo, nemohla do Holešova odcestovat nemocná Kohutková.Zahrát si tak musela po delší době trenérka týmu Lucie Uhrová.

Za sychravého nedělního odpoledne, nastoupily oba týmy se stejným cílem- vyhrát. Přestože měli domácí proti oslabeným soupeřkám optickou převahu, podařilo se jim prosadit, až po několika minutách hry, kdy se po standardní situaci trefila důrazná Holcová. Stejná hráčka se o několik minut později prosadila znovu a opět po standardní situaci, kdy si hostující obrana nepočínala důrazně. Jedinou šanci hostujícího týmu vychytala pozorná Tomečková, která si poradila, i s následující standardkou. O pořádný rozruch se postarala situace v závěru prvního poločasu, kdy se při nešťastném obranném zákroku a faulu na pronikající hráčku domácích, zranila v pokutovém území kapitánka Dobratic Kuhová. Nařízený pokutový kop, pak domácí Šilhárové brankářka Skočovská chytla. Poločas tak skončil za stavu 2:0

Do druhé půle nastoupily dobratické fotbalistky nabuzeny a dočkaly se po několika minutách hry zaslouženého snížení, kdy se po standardce trefila v tomto roce poprvé Veselá. Domácí se sice snažili zvýšit hubené vedení, ale dlouho se jim to nedařilo, hlavně díky pozorné obraně hostujícího týmu. O tom, že 3 body zůstanou v Holešově rozhodla v polovině druhé půle parádní střelou Kovaříková, která nedala brankářce Skočovské šanci. Domácí se i nadále snažili o zvýšení náskoku, avšak jejich akce ztroskotávaly na výborné Mynářové, která je s přehledem řešila. Přímý souboj o 4. místo tak skončil zaslouženým vítězstvím domácích 3:1.

„Opět jsme doplatily na špatné přihrávky, ikdyž jsme se všechny snažily, tak nám to prostě nešlo. Byly lepší a výhru si zasloužily,“ nehledala výmluvy hrající trenérka Dobratic Lucie Uhrová

Holešovské holky- Comfort Dobratice 3:1 (2:0)

Branky: Holcová 2, Kovaříková- Veselá

Sestava Dobratic: Skočovská- Štefková, Mynářova, Školová, Orečna – Skočková, Kuhová (35. Sikorová 75. Pěchníková), Uhrová, Smolíková – Heroková, Veselá Trenérka týmu Lucie Uhrová