26.04.2010 18:11

Dobratice na vítězství v novém roce stále čekají

(Dobrá) Za slunečného nedělního odpoledne přivítaly fotbalistky Comfortu Dobratice na hřišti v Dobré čtvrtý tým 2. Moravskoslezské ligy žen FK Olomouc. Dobratice měly svému soupeři co oplácet, neboť s ním na podzim v Olomouci prohrály.

Po mateřské dovolené se do základní sestavy vrátila Dunová a tak se očekávalo zlepšení výkonu dobratických fotbalistek, které utkání začaly výborně. Naopak trenérka Uhrová nemohla počítat s Herokovou, která odjela se školou na chmelovou brigádu.

Hned z rozehrávky vyslala Školová do vyložené šance Veselou, která s nabídnutou vyloženou šancí naložila macešsky. Skóre se mohlo měnit ve 3., respektive v 5. minutě, kdy se ke střele ze střední vzdálenosti dostala kapitánka Kuhová. V obou případech, však její střela nezamířila do sítě hostujícího týmu. V 10. minutě se domácí Veselá vřítila do šestnáctky a zezadu jí hostující hráčka zasáhla, přesto hlavní rozhodčí pokutový kop neodpískal. To však bylo ze strany domácích v první půli prakticky vše.

Po úvodní dvacetiminutovce, se domácí prakticky vytratili a hosté vycítili svou šanci. Ve 35. minutě, využila hrubé chyby Dunové, jedna z hostujících hráček, která vstřelila jedinou branku zápasu. Jestliže si domácí fanoušci mysleli, že to domácí fotbalistky probudí, mýlili se. Do konce první půle, se před oběma brankami nic zvláštního nedělo a tak se přítomní diváci, mohli více než fotbalem, bavit rozhovory nad nedalekou poutí.

Do druhé půle vstoupily nabuzenější domácí hráčky, které to zkoušely nakopávanými balóny na útočné duo Smolíková, Veselá, což ale nevedlo k ohrožení branky hostů. Utkání se tak prakticky celou druhou půli jen dohrávalo. Domácí evidentně jiný styl hry nechtěli hrát. Útočná hra domácích postrádala myšlenku a moment překvapení a tak jakýkoli domácí pokus končil na dobře organizované obraně hostujícího týmu. Ba co víc, několikrát došlo k nedorozumění mezi obranou domácích, čehož mohli hosté využít a potvrdit vítězství. Podprůměrné ligové utkání tak skončilo vítězstvím hostů 0:1

Já už nevím, co k tomu říct! Nevím koho chceme porazit, když týmy, nad kterými můžeme vyhrát a skoro celý zápas přehráváme nás porazí. Nikdo nedokáže vystřelit na branku, to je náš hlavní problém!“ Uvedla k zápasu trenérka domácích Lucie Uhrová

Comfort Dobratice- FK Olomouc 0:1 (0:1)

Sestava Dobratic: Skočovská- Spratková (67. Štefková), Dunová, Mynářová, Orečná- Fischbachová (62. Klusová), Kuhová, Školová, Skočková- Smolková, Veselá Trenérka: Lucie Uhrová

Zbyněk Popovský (Foto: Autor)