05.05.2010 11:51

Dobratické fotbalistky v Jihlavě doslova shořely

(Jihlava) Dobratické fotbalistky měly tentokrát na programu dalekou cestu až na Vysočinu, kde je čekaly domácí Jihlavanky. V domácím utkání porazily Dobratice Jihlavu po jednoznačném průběhu 5:3 a tak trenérka dobratických fotbalistek doufala v bodový zisk.

Na utkání však budou chtít dobratické fotbalistky co nejdříve zapomenout, protože se od začátku nevyvíjelo podle jejich představ. Již v 6.minutě totiž Slezanky prohrávaly po dvou hrubých chybách obrany 2:0 a utkání bylo prakticky rozhodnuto. Dobratické fotbalistky se dál utápěly ve špatných přihrávkách a nebyly schopny vymyslet akci, která by mohla ohrozit domácí brankářku. Jedinou vyjímkou byla Heroková, která podala svůj standardně dobrý výkon. Poločasové skóre 2:0, bylo po bídné první půli, více než lichotivé.

Druhá půle přinesla malé zlepšení, ačkoli děvčata inkasovala hned v úvodu potřetí, za pár minut vrátila naději dobratickým barvám Heroková, která se nadechla k velkému sólu a přelobovala vybíhající domácí brankářku- 3:1. Zdramatizovat utkání se však hostům, snad pouze s vyjímkou Herokové nechtělo a tak domácí přidali svému odevzdanému soupeři po další chybě čtvrtou branku, která definitivně rozhodla o tom, že 3 body zůstanou po zásluze na Vysočině.

„Vím, že holky umí hrát, vím, že si umí nahrát, vím, že umí vystřelit. Jenže poslední zápasy to prostě nejde. Budu dál věřit, že se konečně probudí a začnou dávat góly a vyhrávat zápasy. Myslím si, že tahle hra nikoho nebaví, jsou zklamané, psychicky dole a podle toho se odraží hra. Musíme se všichni snažit, "aby nás prohra nevyřadila ze hry" a aby nás to úplně nepřestalo bavit,“ uvedla k zápasu trenérka Dobratic Lucie Uhrová

FC Vysočina Jihlava a.s.- TJ Comfort Dobratice 4:1 (2:0)

Branky: 4. Z. Žampová, 6. Valentová, 49. P. Žampová, 57. Lačná - 50. Heroková

Sestava Jihlavy: Havrdová - Jančíková, M.Žampová, K. Pavelcová (81. Ryšavá), Štefaniková - Šerá (68. Nováková), Tichánková, Z. Žampová - P. Žampová (70. Procházková), Valentová, Lačná

Sestava Dobratic: Skočovská - Fischbachová (71. Štefková), Orečná, Mynářová, Školová (82. Lepíková) - Heroková (63. Kohútková), Veselá, Spratková, Smolíková (34. Klusová) - Skočková, Dunová