17.08.2009 10:56

Generálka proti Lubině fotbalistkám Dobratic nevyšla

V neděli se na hřišti Bystřice nad Olší, konalo historicky první utkání v ženské kopané. Týmy TJ Comfort Dobratice a Spartak Lubina se postaraly o netradiční podívanou pro místní fanoušky dobrého fotbalu a ukázaly, že i ženy umí hrát pěkný fotbal. Pro oba týmy to byla zároveň generálka na druhou nejvyšší soutěž MSLŽ.

Autor:

Zbyněk Popovský

Utkání se odehrálo za velmi teplého letního počasí, přesto to na výkonu obou týmů nebylo dlouho znát. Hráčky Spartaku získaly od úvodního hvizdu územní převahu a po 20 minutách hry vedly již o 2 branky. Dobratice korigovaly stav zásluhou Veselé, která se z 20 metrů postarala o nejhezčí branku zápasu. Dobratice vyrážely do častých brejků, kde excelovala Klusová, která zaměstnávala obranu Lubiny nebezpečnými výpady po levé straně. Lubině se do konce první půle podařilo vsítit třetí branku a tak se oba týmy rozešly do kabin za stavu 3:1 pro Lubinu.

Ve druhé půli se hra výrazněji nezměnila, Lubina si dále uchovala herní převahu a Dobratice hrozily hlavně z brejků. Spartak Lubina využívala chyb dobratických děvčat k přechodu do útoku a do konce zápasu přidala další čtyři branky. Za zmínku stojí akce Veselé, v průběhu 65.minuty, kdy se ve středu hřiště prokličkovala k zakončení a její projektil skončil na břevně, kde se odrazil (podle mínění mnohých místních) za brankovou čárou. Asistent rozhodčího však branku neodmával a stav tak zůstal nezměněn. Dobraticím se nepodařilo navázat na výkony z  turnaje v Holešově a po nepříliš přesvědčivém výkonu podlehly Spartaku Lubina hokejovým výsledkem 1:7.