20.04.2009 15:54

Fotbalistky Dobratic přišly o vítězství až v samotném závěru

(Vícenice) V dalším kole MSLŽ zajížděly dobratické fotbalistky až na Vysočinu, kde je čekal aktuálně 10. tým Moravskoslezské ligy žen Ocmanice.

Zápas se odehrál v nedalekých Vícenicích, na velmi kvalitním terénu, který v prvních dvaceti minutách vyhovoval spíše domácím fotbalistkám, které si dokázaly vypracovat velmi slibné příležitosti. Bezchybná obrana hostů v čele s brankářkou Skočovskou, však dokázala tyto příležitosti odvrátit. Osmělili se i hosté, ve 21. minutě zahrávala Fischbachová přímý kop, který brankářka domácích vyrazila pouze k Herokové, jejíž dorážka skončila jen těsně vedle branky domácího týmu. Ve 26. minutě zahrála domácí fotbalistka v pokutovém území rukou, avšak píšťalka hlavního arbitra zůstala němá a oprávněné protesty hostující Uhrové ocenil rozhodčí žlutou kartou. Ve 37. minutě vysunula do brejku Kuhová Veselou, kterou však v poslední chvíli zradila koncovka. Do konce první půle se nic významnějšího nestalo a tak se oba týmy rozešly do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé půle vstoupily lépe domácí fotbalistky, které ve 47.minutě vyděsily hostující brankářku střelou ze střední vzdálenosti. Hned z protiútoku se však mohli radovat hosté, když Uhrová vyzvala ke skórování Veselou, jejíž snaha vyšla bohužel pro hosty na prázdno. S přibývajícím časem přebírali hosté iniciativu a ohrožovali branku domácích mnohem častěji než domácí tým. V 51. minutě po ose Skočková, Heroková, Veselá se posledně jmenovaná hráčka ocitla tváří v tvář domácí brankářce, avšak v rozhodující chvíli mířila jen do náruče domácí gólmanky.O pět minut později se hosté radovali po přímém volném kopu Kuhové, která našla ve vápně zcela volnou Veselou, která propálila vše, co jí stálo v cestě- 0:1.

O dvě minuty později vyzvala Veselá ke skórování svou spoluhráčku z útoku Herokovou, avšak její střelecký pokus skončil jen těsně vedle domácí svatyně. V 72.minutě zahrávaly Dobratice rohový kop. K míči se postavila Skočková, v pokutovém území míč nůžkami netrefila Klusová a následná střela Uhrové skončila jen těsně vedle levé tyče branky domácích. Jedenáct minut dělilo dobratické fotbalistky od zisku tří bodů, když se po hrubé chybě hostující brankářky trefila z 35 metrů neobsazená Petráková, která zajistila domácím vyrovnání. „Kontrolovala jsem středně vysoký balón a chtěla jej odkopnout, když na mě Petra zavolala, abych jí míč nechala. Bohužel jej odkopla k soupeřce, která z velké dálky skórovala“ komentovala nešťastný okamžik Fischbachová.

S tímto zápasem jsem spokojena. Holky předvedly kvalitní a bojovný výkon. Bohužel jsme v závěru přišli o vítězství díky hrubé chybě brankářky. Musíme jít dál, čekají nás další těžké zápasy. Chtěla bych holkám poděkovat za předvedený výkon,“ uvedla k zápasu trenérka Dobratic Kateřina Školová.

Ocmanice- TJ Comfort Dobratice 1:1 (0:0)

Branky: 79. Petráková- 56. Veselá

Sestava Dobratic: Skočovská 6- Fischbachová 9- Orečná 7, Paličková 6, Klusová 7- Skočková 6, Kuhová 6, Uhrová 8, Šmídová 5 (67. Parancová 3)- Veselá 8, Heroková 8