19.05.2009 11:56

Původně vyrovnané utkání, skončilo vysokou porážkou

V dalším utkání Moravskoslezské ligy žen čekalo dobratické fotbalistky derby v nedalekém Havířově, kam svěřenkyně trenérky Zifčákové přijely s cílem uhrát přijatelný výsledek.

Veškerá snaha marná, míč míří do brankyZa stálého deště se od první minuty zápasu hrál svižný fotbal, kdy si ani jeden z aktérů tohoto utkání nedokázal vytvořit územní převahu. Hned v první minutě sice vystrašila hrstku dobratických fanoušků Volfová, ale mířila vedle. V 10.minutě se poprvé osmělila dobratická děvčata, která se dostala do vyložené šance. Výborná Veselá si před šestnáctkou vyměnila balón s velmi dobře hrající Herokovou, vřítila se do pokutového území z pravé strany a její half-volej skončil na levé tyči svatyně domácích. Ve 20.minutě zahrávali hosté standardní situaci. K míči se postavila Fischbachová, jejíž střílený centr za obranu skončil jen těsně vedle pravé tyče domácího týmu.

Havířovští dlouho nedokázali překonat dobře organizovanou obranu hostujícího týmu a do vážnější šance se dostali až ve 34.minutě, kdy se domácí dostali do brejkové situace, ze které však nic nevytěžili. O minutu později se však po levé straně uvolnila jedna z domácích fotbalistek a její střílený centr zapadl k pravé tyči dobratické branky- 1:0. Výrazné oslabení útočné síly hostujícího týmu přineslo nucené střídání v závěru první půle, kdy Herokovou nahradila Parancová. Poločas tedy skončil šťastným vedením domácího výběru 1:0.

Druhá půle přinesla podstatné zhoršení výkonu hostujícího týmu, zejména směrem dopředu. Domácí převzali prakticky veškerou iniciativu a zaměstnávali přetíženou obranu hostujícího týmu, zejména kvůli velmi špatné práci záložní řady. Jakoby zázrakem inkasovaly dobratické fotbalistky po sérii nebezpečných centrů až v 63.minutě, kdy se domácí dočkali po zaváhání Veselé k zvýšení průběžného stavu. Záložní řada hostů si zjevně z inkasovaných branek mnoho starostí nedělala a svou pasivní hrou podstatně přispěla k přidání dalších branek do sítě dobratických fotbalistek. V dalším utkání přivítají dobratické fotbalistky na domácím hřišti Sokol Studenec v sobotu dne 23.5.2009 od 16:30 hod.

„Dnes holky vůbec nedodržely pokyny, které jsme si daly a které jsme si před zápasem řekliy V první půli to bylo ještě dobré. Ve druhém poločase velká nedisciplinovanost, špatné přihrávky, špatný pohyb a špatná domluva hráček vedla k vysoké porážce.“ uvedla k zápasu trenérka dobratických žen Marie Zifčáková.

A16-05-09_17.41.amr (15,2 kB)

ČSAD Havířov- TJ Comfort Dobratice 6:0 (1:0)

Branky: Kuzníková 2, Volfová, Mynářová, Chodurová, Hovůrková

Sestava Dobratic: Skočovská- Fischbachová- Orečná, Stabravová, Štefková- Šmídová, Uhrová, Skočková, Klusová (Sikorová)- Heroková (Parancová), Veselá, trenérka Marie Zifčáková.

—————

Zpět

Fotogalerie: Původně vyrovnané utkání, skončilo vysokou porážkou

/album/fotogalerie-puvodne-vyrovnane-utkani-skoncilo-vysokou-porazkou/p160509-17-21-jpg1/

—————

—————

—————

—————

/album/fotogalerie-puvodne-vyrovnane-utkani-skoncilo-vysokou-porazkou/p160509-17-29-01-jpg1/